Football Results (Wed 12‑May‑2021)
England Premier League | |||
---|---|---|---|
FT | Chelsea | 0‑1 | Arsenal |
England U18 Premier League - North | |||
FT | Burnley U18 | 0‑1 | Man City U18 |
England U18 Premier League - South | |||
FT | Chelsea U18 | 1‑2 | Arsenal U18 |
Scotland Premiership | |||
FT | Aberdeen | 0‑1 | Hibernian |
FT | Celtic | 4‑0 | St Johnstone |
FT | Dundee Utd | 2‑2 | Motherwell |
FT | Kilmarnock | 3‑3 | St Mirren |
FT | Livingston | 0‑3 | Rangers |
FT | Raith Rovers | 0‑3 | Dundee |
FT | Ross County | 2‑1 | Hamilton |
Scotland Championship | |||
FT | Raith Rovers | 0‑3 | Dundee |
Argentina Copa Argentina | |||
FT | Sportivo Estudiantes | 1‑2 | Villa San Carlos |
Australia A-League | |||
FT | Brisbane | 0‑0 | Central Coast Mariners |
FT | Perth | 3‑0 | Western United |
Austria Erste Liga | |||
FT | Amstetten | 0‑2 | Floridsdorfer AC |
FT | FC Juniors OO | 1‑0 | BW Linz |
FT | FC Liefering | 2‑3 | SK Austria Klagenfurt |
FT | Grazer AK | 2‑0 | Austria Lustenau |
FT | SV Horn | 2‑1 | Kapfenberger SV |
FT | SV Lafnitz | 1‑2 | FC Wacker Innsbruck |
Austria Bundesliga | |||
FT | Salzburg | 2‑0 | Rapid Vienna |
FT | Wolfsberger AC | 0‑4 | LASK Linz |
FT | WSG Tirol | 2‑3 | Sturm Graz |
Belgium Jupiler Pro League | |||
FT | KRC Genk | 1‑1 | Anderlecht |
Bolivia Primera Division | |||
FT | Real Santa Cruz | 4‑1 | Real Potosi |
Bosnia and Herzegovina Premijer Liga | |||
FT | FK Krupa | 1‑0 | FK Radnik Bijeljina |
FT | NK Siroki Brijeg | 0‑0 | FK Tuzla City |
FT | Olimpik Sarajevo | 0‑0 | FK Mladost Doboj Kakanj |
FT | Velez Mostar | 2‑2 | Zeljeznicar |
Brazil Potiguar | |||
FT | ASSU RN | 0‑4 | América RN |
FT | Força e Luz RN | 0‑2 | Santa Cruz de Natal RN |
Brazil Cearense | |||
FT | Icasa CE | 0‑1 | Ceara |
Brazil Paranaense | |||
FT | Azuriz PR | 0‑0 | Parana |
FT | CA Paranaense | 1‑2 | Londrina |
FT | Cascavel | 0‑0 | Rio Branco PR |
FT | Coritiba | 1‑1 | Cianorte PR |
FT | Maringá PR | 2‑0 | Toledo PR |
FT | Operario | 9‑0 | Cascavel Clube Recreativo PR |
Bulgaria Second Professional League | |||
FT | Septemvri Sofia | 3‑0 | Sportist Svoge |
FT | Yantra | 3‑2 | Minyor Pernik |
Bulgaria First League | |||
FT | Arda Kardzhali | 0‑0 | CSKA 1948 |
FT | CSKA Sofia | 4‑1 | Ludogorets |
Cameroon Elite ONE | |||
FT | Coton Sport | 2‑2 | UMS de Loum |
Colombia Primera B | |||
FT | Atletico Huila | 0‑0 | Cortulua |
CONMEBOL Copa Libertadores | |||
FT | Argentinos Juniors | 0‑1 | Universidad Catolica |
FT | Deportivo Tachira | 2‑1 | Internacional |
FT | Independiente del Valle | 0‑1 | Palmeiras |
FT | Rentistas | 1‑1 | Sao Paulo |
FT | Santos | 1‑0 | Boca Juniors |
FT | Sporting Cristal | 0‑2 | Racing Club |
FT | The Strongest | 2‑0 | Barcelona SC |
FT | Union La Calera | 2‑2 | Flamengo |
CONMEBOL Copa Sudamericana | |||
FT | Club Atletico Torque | 1‑1 | Independiente |
FT | Metropolitanos FC | 0‑1 | CA Paranaense |
FT | Red Bull Bragantino | 2‑0 | Emelec |
FT | Talleres | 0‑0 | Tolima |
Croatia 2nd League | |||
FT | Bijelo Brdo | 6‑0 | Medimurje Cakovec |
FT | Cibalia | 3‑2 | Orijent 1919 |
FT | Dinamo Zagreb II | 1‑1 | Inter Zapresic |
FT | Dubrava Zagreb | 1‑1 | Croatia Zmijavci |
FT | NK Opatija | 0‑0 | Kustošija |
FT | Sesvete | 4‑3 | Junak |
FT | Solin | 4‑3 | Osijek II |
Croatia HNL | |||
FT | Dinamo Zagreb | 2‑2 | NK Varazdin |
FT | Hajduk Split | 4‑0 | HNK Gorica |
FT | Slaven Belupo | 0‑2 | Rijeka |
Cyprus 1. Division | |||
FT | Ethnikos Achnas | 2‑2 | Nea Salamis |
FT | Pafos FC | 2‑1 | Doxa Katokopias |
Czech-Republic Czech Liga | |||
FT | Sparta Prague | 3‑1 | Plzen |
Denmark 1st Division | |||
FT | BK Fremad Amager | 0‑1 | Hvidovre IF |
FT | Viborg | 3‑3 | Silkeborg |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
FT | CD America de Quito | 1‑2 | Guayaquil |
FT | Chacaritas | 1‑0 | Cumbayá |
FT | LDU Portoviejo | 3‑1 | Gualaceo SC |
Estonia Cup | |||
FT | Viljandi Tulevik II | 0‑2 | Lev Tallinn |
Ethiopia Premier League | |||
FT | Hadiya Hosaena | 2‑3 | Sebeta Kenema |
FT | Wolkite City FC | 1‑2 | Dire Dawa Kenema |
Finland Ykkonen | |||
FT | PK35 | 1‑0 | Musan Salama |
FT | VPS Vaasa | 2‑0 | Gnistan |
France Ligue 2 | |||
FT | Toulouse | 2‑2 | Pau |
France Cup | |||
FT | Montpellier | 2‑2 | Paris Saint Germain |
Georgia Erovnuli Liga | |||
FT | FC Saburtalo Tbilisi | 0‑4 | Dinamo Tbilisi |
FT | FC Samtredia | 0‑2 | Dinamo Batumi |
FT | Shukura | 0‑1 | Locomotive Tbilisi |
Germany Bundesliga | |||
FT | Schalke | 1‑2 | Hertha Berlin |
Ghana Premier League | |||
FT | Bechem United | 0‑1 | Hearts of Oak |
FT | Berekum Chelsea | 3‑1 | Ashanti Gold SC |
FT | Dreams FC | 3‑0 | King Faisal Babes |
FT | Eleven Wonders | 1‑1 | Inter Allies |
FT | Elmina Sharks | 1‑1 | Karela |
FT | Legon Cities | 2‑1 | Liberty Pro FC |
FT | Medeama | 1‑2 | WAFA |
Greece Super League 2 | |||
FT | Kalamata | 2‑0 | Aspropyrgos Enosis |
Greece Super League 1 | |||
FT | Aris Thessaloniki | 0‑0 | Panathinaikos |
FT | Asteras Tripoli | 1‑1 | AEK Athens |
FT | Olympiacos | 1‑0 | Paok |
Guatemala Liga Nacional | |||
FT | Deportivo Iztapa | 2‑2 | Comunicaciones |
Iceland Urvalsdeild | |||
FT | Fylkir Reykjavik | 1‑1 | KR Reykjavik |
FT | KA Akureyri | 3‑0 | Leiknir Reykjavik |
Iraq Premier League | |||
FT | Al Naft | 1‑1 | Al Karkh |
FT | Al Quwa Al Jawiya | 3‑4 | Al Najaf |
FT | Al Shorta | 2‑1 | Erbil |
FT | Naft Al Wasat | 0‑0 | Al Kahrabaa |
Italy Serie A | |||
FT | Atalanta | 2‑0 | Benevento |
FT | Bologna | 0‑2 | Genoa |
FT | Cagliari | 0‑0 | Fiorentina |
FT | Inter Milan | 3‑1 | AS Roma |
FT | Lazio | 1‑0 | Parma |
FT | Sampdoria | 2‑2 | Spezia |
FT | Sassuolo | 1‑3 | Juventus |
FT | Torino | 0‑7 | AC Milan |
Japan J. League | |||
FT | Gamba Osaka | 1‑2 | Sanfrecce Hiroshima |
FT | Kawasaki Frontale | 2‑2 | Vegalta Sendai |
FT | Nagoya Grampus Eight | 0‑2 | Kashima Antlers |
Japan J1 League | |||
FT | Gamba Osaka | 1‑2 | Sanfrecce Hiroshima |
FT | Kawasaki Frontale | 2‑2 | Vegalta Sendai |
FT | Nagoya Grampus Eight | 0‑2 | Kashima Antlers |
Luxembourg National Division | |||
FT | F91 Dudelange | 1‑1 | Racing FC Union Luxembourg |
FT | FC Victoria Rosport | 3‑4 | US Mondorf les Bains |
FT | Fola Esch | 5‑2 | US Hostert |
FT | Progres Niederkorn | 1‑1 | FC Rodange 91 |
FT | RM Hamm Benfica | 1‑0 | Jeunesse Esch |
FT | Swift Hesperange | 5‑2 | FC Etzella Ettelbruck |
FT | Union Titus Petange | 0‑2 | Differdange |
FT | Wiltz | 2‑0 | Una Strassen |
Mexico Liga MX | |||
FT | Toluca | 2‑1 | Cruz Azul |
Moldova National Division | |||
FT | Codru | 1‑5 | Zimbru |
FT | FC Sfintul Gheorghe | 3‑1 | Dinamo-Auto |
FT | Sheriff Tiraspol | 6‑0 | Milsami Orhei |
Moldova Super Liga | |||
FT | Codru Lozova | 1‑5 | FC Zimbru |
FT | Sfintul Gheorghe | 3‑1 | Dinamo-Auto |
FT | Sheriff Tiraspol | 6‑0 | Milsami Orhei |
Montenegro 2nd League | |||
FT | FK Berane | 2‑1 | Igalo |
FT | FK Bokelj | 2‑0 | Ibar |
FT | FK Mornar Bar | 0‑0 | FK Drezga |
FT | Grbalj Radanovici | 2‑1 | Arsenal Tivat |
FT | Kom | 2‑2 | FK Jedinstvo Bijelo Polje |
Morocco Botola Pro | |||
FT | FAR Rabat | 3‑2 | Maghreb Fes |
FT | RSB Berkane | 2‑0 | CR Khemis Zemamra |
FT | DHJ El Jadida | 0‑1 | Olympique Safi |
FT | Ittihad Tanger | 1‑1 | Hassania Agadir |
FT | Mouloudia Oujda | 0‑0 | Rapide Oued ZEM |
Netherlands Eerste Divisie | |||
FT | Almere City | 1‑1 | Jong PSV |
FT | De Graafschap | 0‑0 | Helmond Sport |
FT | Excelsior | 0‑1 | Go Ahead Eagles |
FT | FC Eindhoven | 2‑2 | Jong Utrecht |
FT | FC Oss | 2‑0 | Roda JC Kerkrade |
FT | MVV Maastricht | 3‑1 | Den Bosch |
FT | N.E.C. | 2‑1 | Dordrecht |
FT | SC Cambuur | 3‑2 | NAC Breda |
FT | Telstar | 1‑2 | Jong Ajax |
FT | Volendam | 2‑1 | Jong AZ |
FT | Almere City | 1‑1 | Jong PSV |
FT | De Graafschap | 0‑0 | Helmond Sport |
FT | Excelsior | 0‑1 | Go Ahead Eagles |
FT | FC Eindhoven | 2‑2 | Jong Utrecht |
FT | FC Oss | 2‑0 | Roda JC Kerkrade |
FT | MVV Maastricht | 3‑1 | Den Bosch |
FT | N.E.C. | 2‑1 | Dordrecht |
FT | SC Cambuur | 3‑2 | NAC Breda |
FT | Telstar | 1‑2 | Jong Ajax |
FT | Volendam | 2‑1 | Jong AZ |
Norway Eliteserien | |||
FT | Brann | 0‑3 | Valerenga |
FT | Kristiansund BK | 0‑2 | Bodo Glimt |
Peru Primera Division | |||
FT | Alianza Atletico | 0‑0 | Alianza Lima |
Poland I Liga | |||
FT | Radomiak Radom | 0‑1 | Nieciecza |
Poland 2nd Liga | |||
FT | Górnik Polkowice | 3‑0 | Olimpia Grudziadz |
FT | Stal Rzeszów | 0‑1 | Garbarnia |
Portugal Primeira Liga | |||
FT | Vitoria Guimaraes | 1‑2 | Famalicao |
Romania Cup | |||
FT | ACS Viitorul Panduri Targu | 2‑2 | CS Uni Craiova |
Romania Liga II | |||
FT | CS Mioveni | 1‑1 | FC Dunarea Calarasi |
Russia National Football League 2 | |||
FT | Lada SOK | 2‑3 | Volna Nizhegorodskaya oblast |
Russia Russian Cup | |||
FT | Lokomotiv Moscow | 3‑1 | Krylya Sovetov |
Slovenia Cup | |||
FT | NK Domzale | 0‑1 | Olimpija Ljubljana |
South-Africa Premier Soccer League | |||
FT | Chippa United | 0‑0 | Black Leopards |
FT | Kaizer Chiefs | 1‑1 | Moroka Swallows |
FT | Maritzburg Utd | 3‑2 | Golden Arrows |
FT | Royal AM | 0‑0 | Cape Town City |
FT | Supersport United | 1‑0 | Tshakhuma Madzivhadila |
South-Korea K League 1 | |||
FT | Gangwon FC | 2‑2 | Ulsan Hyundai |
FT | Suwon Bluewings | 3‑2 | Jeju United FC |
Spain La Liga | |||
FT | Atletico Madrid | 2‑1 | Real Sociedad |
FT | Celta de Vigo | 1‑0 | Getafe |
FT | Huesca | 1‑0 | Athletic Bilbao |
FT | Sevilla | 1‑0 | Valencia |
Spain Segunda B | |||
FT | Espanyol B | 0‑0 | Pena Deportiva |
Sweden Allsvenskan | |||
FT | Djurgardens | 2‑0 | Ostersunds FK |
FT | Hacken | 2‑3 | Orebro SK |
FT | Kalmar FF | 0‑0 | IFK Goteborg |
FT | Sirius | 0‑2 | Elfsborg |
FT | Varbergs Bois | 1‑3 | Hammarby IF |
Switzerland Super League | |||
FT | FC Sion | 1‑1 | FC Luzern |
FT | FC Zurich | 2‑2 | St Gallen |
FT | Servette FC | 1‑4 | Lausanne Sports |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
FT | Ihefu FC | 1‑1 | Polisi Tanzania FC |
FT | Namungo FC | 1‑0 | Mtibwa Sugar |
Turkey 3rd Lig | |||
FT | Ankara Demirspor | 1‑1 | Korfez Spor Kulubu |
FT | Belediye Vanspor | 0‑2 | Sakaryaspor |
FT | Erzincan Refahiyespor | 2‑0 | Hekimoglu Trabzon |
FT | Kirklarelispor | 1‑2 | Kirsehir Belediye Spor |
Uganda Premier League | |||
FT | Kitara FC | 2‑2 | Bul FC |
FT | Kyetume | 2‑3 | Express FC |
FT | Uganda Police | 0‑0 | KCCA FC |
FT | Vipers FC | 1‑1 | URA FC |
Ukraine Persha Liga | |||
FT | Alliance Lypova Dolyna | 4‑2 | Polissya Zhytomyr |
FT | Volyn | 2‑0 | Prykarpattia |
FT | VPK-Ahro Shevchenkivka | 0‑4 | Veres Rivne |
USA Major League Soccer | |||
FT | Toronto FC | 2‑0 | Columbus |
USA USL League Two | |||
FT | Boston Bolts | 4‑0 | Western Mass Pioneers |
FT | Little Rock Rangers | 1‑2 | Houston FC |
FT | Real Central New Jersey | 0‑3 | Ocean City Nor'easters |
FT | Tri-Cities | 5‑0 | Lehigh Valley United |
FT | Weston FC | 0‑0 | The Villages |
USA USL League One | |||
FT | New England II | 0‑1 | Union Omaha |
Uzbekistan Super League | |||
FT | Navbahor Namangan | 2‑0 | FK Termez Surkhon |
FT | Pakhtakor Tashkent | 3‑0 | Kokand 1912 |
Zambia Premier League | |||
FT | Forest Rangers | 2‑2 | Prison Leopards |
FT | Kabwe Warriors | 2‑0 | Green Buffaloes FC |
FT | NAPSA Stars | 0‑1 | Red Arrows |
FT | Young Green Eagles | 1‑0 | Green Eagles FC |
FT | Zanaco | 2‑1 | Power Dynamos |
FT | ZESCO United | 0‑1 | Nkana |
All kick-offs UK time
Back to top